ŘÍJEN – Podzimní Michaelská slavnost,od 16 hod. na Hájence
Na přelomu září a listopadu nastává podzimní rovnodennost – ubývá světla a přibývá tmy. Hlavním motivem slavnosti je podzimní úroda a příběh svatého Michaela (světla), který se postavil proti strašlivému drakovi (tmě). Ztělesňuje tak vnitřní odvahu, statečnost, schopnost nebát se čelit obtížím a překážkám. Děti se vydávají do neznáma k pomyslnému drakovi pro plod podzimu, jablko. Společně také vaříme podzimní polévku na ohni.
PROSINEC – Adventní/Vánoční slavnost,od 16 hod. na Hájence
Slavnostní očekávání Vánoc, zimní slunovrat. Ráno se děti vydávají do lesa pro větve k vytvoření adventní spirály. V časech nejkratších dní, kdy je málo světla a tepla, představuje spirála cestu do vlastního nitra, ke svému středu, k dosažení životního naplnění. Právě uvnitř sebe najdeme světlo, které nám pomůže překonat temnou dobu. Na slavnosti si děti společně s rodiči vytvoří svícen z jablíčka zdobený zimosrázem a rozinkami. Po té, za zvuku koled a záře svící, postupně prochází spirálou doprovázeny andělem, poslem Vánoc.
ÚNOR – Masopustní slavnost, od 16 hod. na Hájence
Tradiční veselení a hodování v záplavě masek a kostýmů. Masopustní průvod se za zpěvu písní vydává zakopat basu či Masopusta jako rozloučení s radovánkami a na znamení začínajícího obdobní půstu.
DUBEN – Jarní/Semínková slavnost, od 16 hod. na Hájence
Probouzení jara a cesta semínka, které se prodírá z tmavé země na sluneční světlo. Sázíme rostlinky a květinky.
ČERVEN – Svatojánská slavnost/rozloučení s předškoláky, od 16 hod. na Hájence
Období letního slunovratu neboli svatojánské noci, která je podle pověstí čarovná. Otevírá se země a odkrývá své poklady, zvířata mluví lidskou řečí, květiny a rostliny v tuto dobu mají největší moc. Vaříme čaj z devatera svatojánských bylin. Zároveň se na této slavnosti loučíme s našimi předškoláky a dětmi, co nepokračují v docházce do klubu.
◘ Na podzim a na jaře se také konají společné rodičovské brigády